Jak budovat obchodní vztahy

Nevíte, jak budovat obchodní vztahy? Přitom silné obchodní vztahy jsou pro jakýkoli byznys stěžejní. Úspěch v podnikání zajistí pouze vazby, které jsou atraktivní a výhodné pro všechny zúčastněné strany. Na tom lze stavět, na tom lze obchodovat, na tom lze získávat nové zakázky a šířit jméno firmy nebo značku produktu dále. Firmu můžete zastupovat jako majitel nebo být jejím obchodním zástupcem, ale bez jasných obchodních vazeb a vizí vás úspěch nepotká.

Jak tedy budovat silné obchodní vztahy?

Důležitý je přístup. Nabídnout svým klientům více než dostanou u konkurence. Vnímat jemné vibrace trhu a včas na ně reagovat. Neslibovat nesplnitelné, ale zároveň umět vyhovět individuálním požadavkům. Navodit pocit, že není nikdo důležitější, než váš obchodní protějšek není. Být slušný, férový a spolehlivý.

Analýza stavu firmy

Můžete řídit velkou firmu, ale neznat její slabiny. Vrací se k vám zákazníci? Dostáváte zpětnou vazbu? Máte dostatečně zainteresovaný pracovní tým? Je ochotný, vstřícný a dostatečně loajální?

Nechte si zhodnotit přístup vašich zaměstnanců k zákazníkovi. Zjistěte, zda dodržují nastavená pravidla, standard vámi nabízených služeb, že stojí za svou firmou. Spolehliví a zodpovědní zaměstnanci jsou páteří každé společnosti.

Profesionální pohled zvenčí

Váš obchodní tým dokonale vyzkouším a zpracuji vám k tomu podrobnou zprávu. Zhodnotím a doporučím případná možná zlepšení. Na základě výsledku pak mohu i nastavit na míru stavěný koučink pro vás nebo koučink pro vaše podřízené i z pohledu krizového managera.

Sledujte: Podstata podnikání je stále stejná – Pavel Klein

Naučím a natrénuji:
  • jak budovat obchodní vztahy
  • obchodní vystupování podložené znalostmi
  • argumentační techniku
  • zásady k udržení vztahů se současnými klienty
  • jak úspěšně jednat
  • jak budovat obchodní vztahy

Začněte sami. Domluvte si se mnou osobní komunikaci, osobní povídání o budování vztahů s klienty i s vlastními pracovníky. Využijte můj nezávislý pohled, který vám může pomoci nastartovat své podnikání nebo ho posunout mnohem dál.

 KONTAKTUJTE MĚ

Čtěte další příběhy Z PRAXE nebo TÉMATA K POVÍDÁNÍ