Přehnané sebevědomí (zvuk nutný)

Je přehnané sebevědomí problémem jen mladých a nezkušených? Ne, ale obvykle oni za svůj střet s realitou zaplatí nejvíc.

 

Abych se s mým novým autem (na videu) naučil jezdit a poznal svoje i jeho limity, absolvoval jsem dva kurzy sportovní jízdy.

Do Sosnové, kde kurzy probíhaly, přijel i mladý hoch s Camarem. Instruktor nám nabídnul speciální havarijní pojištění na tento kurz. Pojistil jsem se.

Hochovo sebevědomí kolem něj jen stříkalo. Přehlížel mě jako zbabělce, který neumí řídit. Jeho problém, ne můj. “On pojistku nepotřebuje, přece umí řídit, a kdyby, tak si koupí nové auto.”

Nešlo mu to, netrefoval apex, ale trávu vedle tratě, Camaro sekalo parádně. Sebevědomí a snaha nás dohnat jej zbavily rozumu.

Ve vracečce vedoucí na cílovou rovinu, která je na výjezdu velmi zrádná, auto roztočil a bokem otloukl o svodidla. Poškozený motor, auto užší o pár centimetrů a kola vražená pod ním. Prostě na odpis. Seděl, brečel, že ho táta zabije.

Nikdo se nesmál, bylo mi jej líto.

 

Vše, co člověk chce dělat, se nejprve musí naučit.

Získat zkušenosti, mít sebereflexi a potom si může člověk dovolit (i v Mostu) podráždit omezovač rychlosti, který jej běžně na rovině nepustí přes 250 km/hod.

Tak je to se vším, v životě i v podnikání.

Sledujte: Býval jsem grázl

Sledujte: Poučení z chyb