Řešení problémů uprostřed krize – paralýza z koronavirové pandemie

Současná “pandemická” situace je pro mnoho firem a podnikatelů velmi krutá. Jsem realista a slogany typu “pomáhejme sobě” jsou sice efektní, nikoli však efektivní. Hledejme tedy pomocnou ruku jen na konci svého ramene. Pojďme na řešení problémů uprostřed krize.

Sledujte: Jak se vypořádat s krizí – Pavel Klein

Řešte své problémy ihned

Ti, kteří si situaci plně neuvědomili, budou mít pravděpodobně velké problémy. Naopak ti, kteří nespoléhají jen na pomoc státu, mají reálnou šanci v podnikatelském prostředí přežít. Píši reálnou, nikoli stoprocentní. Nebudu zmiňovat známé problémy s poklesem obratu, zisku, se zaměstnanci a podobně, ale poukazuji na interní strukturu firem.

Často se majitelé neshodnou i v situacích, kdy finance jsou nebo nejsou. Kdy je nutné hledat nová řešení, zavedení nových procesů a mnohdy velmi bolavých a tvrdých řešení ve firmě, kterou si pracně vybudovali.

Pohled na problémy krize zvenčí

Právě nyní je důležitý pohled od nezávislé osoby, která nemá vazby na zavedené procesy, ale dokáže odkrýt rezervy a navrhnout možná řešení. Rozhodnutí je ale vždy na vás. Moje dlouholeté zkušenosti z podnikání na všech manažerských úrovních a práce lektora mě více než opravňují vám svoje služby nabídnout. Řešte problémy krize co nejdříve.

Pracuji mimo jiné jako zkušený krizový manager, pokud potřebujete poradit, KONTAKTUJTE MĚ

Čtěte další příběhy Z PRAXE